Szkoła Współpracy
1 procent
Mamy tytuł szkoły humanitarnej
Filmoteka Szkolna

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego

Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
im. Św. Dominika Savio

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl

Konto liceum:
Bank PEKAO S.A. I O w Mińsku Mazowieckim
04 1240 2702 1111 0010 2611 3149

Konto gimnazjum:
Bank PEKAO S.A. I O w Mińsku Mazowieckim
34 1240 2702 1111 0010 3455 1803

Konto szkoły podstawowej:
Bank PEKAO S.A. I O w Mińsku Mazowieckim
85 1240 2702 1111 0010 2611 6153

Don Bosco

Szkolną Wigilię...

Sobota, 21 grudnia 2013 r.

...opisali młodzi dziennikarze z klasy IV szkoły podstawowej.Warto przeczytać ich relacje i obejrzeć zdjęcia ze spotkania opłatkowego w fotogalerii.

SZKOLNA  WIGILIA

  Dnia 19 grudnia 2013 roku  odbyła się szkolna wigilia. Wszyscy przyszli na godzinę 18:00, aby obejrzeć występy, a potem cieszyć się zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Zespół pana Jakuba Maguzy zagrał i zaśpiewał kolędy, a potem głos zabrali prowadzący (Olga Maguza, Zuzanna Gałązka oraz starsi koledzy i koleżanki). Następnie Zuzanna Gałązka (moja koleżanka z klasy) pięknie zaśpiewała kolędę ,,O świerszczu, co grał Panu Jezusowi”. Akompaniowali jej na skrzypcach Julek Kopciński oraz jego mama na instrumentach klawiszowych.

      Następnie moja klasa  pod kierownictwem wychowawczyni pani  Ewy Majewskiej wystawiła baśń  H. CH. Andersena ,,Dziewczynka z zapałkami”. Po występie Kinga Wróblewska i Zuzanna Żuk przeczytały fragment  Pisma Świętego. Potem życzenia składali ks. Dyrektor Ryszard Woźniak, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Następnie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem. Jak co roku uroczystość zakończył słodki   poczęstunek.

   Zuzanna Żuk

 

Wigilia w naszej szkole

       Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…a właściwie w naszej  szkole już był. Dźwięki muzyki zapraszały  zmierzających do sali gimnastycznej. Odpowiednia scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a anielski głos starszej koleżanki uciszył wszelkie rozmowy i wywołał zadumę. Później licealiści oraz moje koleżanki Olga i Zuzia opowiedzieli o wigilii. Wspaniałe przedstawienie mojej klasy Dziewczynka z zapałkami uświadomiło wszystkim, że trzeba pomagać innym i być wrażliwym na krzywdę, której jest dużo wokół nas. Wspaniała gra aktorska wielu uczniów, piękna oprawa muzyczna to świadectwo, ile utalentowanych osób jest w naszej szkole. Cudownie, że rozwijają swoje umiejętności i pokazują je innym. Słowa z Pisma Świętego, życzenia złożone przez Księdza Dyrektora, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń sprawiły, że całkowicie poczułem nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Odpowiednią atmosferę stworzył również zespół wokalno- instrumentalny pod opieką Pana Jakuba Maguzy. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, a po nim wszyscy rozeszli się do domów. Wielkie podziękowania należą się nauczycielom, którzy pomogli przygotować tę uroczystość a także rodzicom.

            Był taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy… Myślę, że taką wigilię przeżyję w naszej  salezjańskiej szkole jeszcze wiele razy. Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

                                                                                                                           Oskar Bieniek

 

Szkolna wigilia 2013

 

            Wieczorem 19 grudnia 2013 roku zebraliśmy się na szkolnym spotkaniu opłatkowym. Przyszli rodzice, nauczyciele, uczniowie i przyjaciele naszej szkoły. Salę przygotowała klasa II liceum wraz z wychowawczynią p. Teresą Baranowską.

            Na początku zagrała i zaśpiewała Julia Dobrowolska z klasy II gimnazjum. Następnie gości przywitali: Zuzanna i Olga z kl. IV szkoły podstawowej oraz uczniowie z kl. II liceum. W świąteczną atmosferę wprowadziło nas rodzinne wykonanie pastorałki „O świerszczu, co grał Panu Jezusowi” (Juliusz Kopciński i jego mama – akompaniament, Zuzanna Gałązka śpiew). Następnie kolędą rozpoczęło się przedstawienie w wykonaniu kl. IV - na motywach baśni Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. W rolę tytułową wcieliłam się ja - Anna Mazurek, babcię grała Aleksandra Górecka a  narratorami byli Oliwia Grzyb, Jakub Leszczyński i Tomasz Tkacz.

            W przedstawieniu nie zabrakło oprawy muzycznej: na wejście na pianinie kolędę „Do szopy hej, pasterze'' zagrała Maria Witowska. W czasie widowiska kolędę „O gwiazdo betlejemska” zagrali w duecie Maksymilian Matasek na akordeonie i Juliusz Kopciński na skrzypcach. Wszyscy bardzo się wzruszyli, gdy na koniec tytułowa dziewczynka wyjmowała zapałki i po kolei je zapalała, by się ogrzać, bo nie było dla niej miejsca w święta, niczym dla małego Jezuska. Gromkie brawa świadczyły o tym ,ze że spektakl  podobał się zebranym. Gdy przedstawienie się skończyło, wysłuchaliśmy Ewangelii według św. Łukasza - przeczytały ją Zuzanna Żuk i Kinga Wróblewska.

            Następnie zaśpiewał szkolny zespół wokalny pod kierownictwem  pana Jakuba Maguzy. Potem ks. Dyrektor, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego złożyli życzenia. W czasie kolędowania czwartoklasiści i  licealiści roznosili opłatki. Wszyscy składali sobie życzenia.

            Oczywiście nie zabrakło pysznych ciast przygotowanych przez nasze mamy.

Anna Mazurek

 

 

 

OPŁATEK W MOJEJ SZKOLE

          W czwartek 19. 12. 2013r mieliśmy ważną szkolną uroczystość – opłatek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum  i liceum oraz nauczyciele, rodzice i absolwenci. Po krótkim wprowadzeniu, uczniowie kl. IV szkoły podstawowej przedstawili  spektakl pt. „Dziewczynka  z zapałkami”. Inni uczniowie przy akompaniamencie instrumentów zaśpiewali kilka kolęd. Po odczytaniu ewangelii i życzeniach księdza dyrektora dzieliliśmy się wspólnie opłatkiem. W międzyczasie była chwila na różne słodkości oraz napoje. Każdemu udzieliła się świąteczna atmosfera, płynęło bardzo wiele serdecznych życzeń. Bardzo się cieszę , że mój dziadek Zbyszek przyczynił się do powstania i rozwoju naszej szkoły, w której są takie opłatki!

Marysia Witowska

 

Nasza szkolna wigilia

Kiedy przyszliśmy wieczorem 19 grudnia do szkoły, było inaczej niż zwykle, aż zaparło mi dech w piersiach. Sala gimnastyczna pięknie udekorowana! Wszędzie czuło się nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. O taki wystrój zadbali uczniowie kl. II liceum ze swoją wychowawczynią, Panią Teresą Baranowską. Moje koleżanki z kl. IV SP. Olga Maguza i Zuzanna  Gałązka oraz licealiści z kl. II  przywitali wszystkich przybyłych gości. Potem odbyło się przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Wszystkim bardzo się podobało, bo mali aktorzy odgrywali swoje role w sposób profesjonalny i wzruszający. Niektórzy widzowie  ocierali łzy.

Następnie ks. Dyrektor, Martyna Szlendak  w imieniu uczniów oraz i przedstawiciel Rady Rodziców złożyli życzenia świąteczne.

Po przeczytaniu ewangelii przez Kingę Wróblewską i Zuzię Żuk, Zuzia Gałązka i Olga Maguza zachęciły nas do podzielenia się opłatkiem.  Moim zdaniem to była jedna z najpiękniejszych szkolnych wigilii. Dziękujemy naszej  wychowawczyni pani Ewie Majewskiej, że pomogła nam  ją przygotować.

 

Lenka Murawska

Szkolna Wigilia

      Nasza szkolna Wigilia odbyła się 19 grudnia 2013r w pięknie udekorowanej kolorowymi światełkami, choinkami, gwiazdkami i bombkami sali gimnastycznej.Był to wyjątkowy wieczór. Wszyscy byliśmy nie tylko uroczyście ubrani. Ważne, że w naszych sercach panował świąteczny nastrój. Uroczystość rozpoczęła się kolędą, którą wykonał szkolny zespół wokalny pod kierownictwem  pana Jakuba Maguzy. Po tak wspaniałym początku  wieczoru przywitali nas Olga i Zuzia z mojej klasy oraz starsi koledzy. Następnie Julek Kopciński , jego mama i Zuzia Gałazka  zaśpiewali dla nas kolędę: „O świerszczu, co grał Panu Jezusowi”. Potem  nasza klasa wystawiła przedstawienie oparte na motywach baśni Andersena pod tytułem „Dziewczynka z zapałkami”. Spektakl  był wspaniały i wszystkim bardzo się podobał. Świadczyły o tym oklaski.

Następnie przeczytano fragment Pisma Świętego - z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, a ksiądz Dyrektor złożył nauczycielom, rodzicom i uczniom świąteczne życzenia. Dziewczynki z naszej klasy rozdały wszystkim opłatek. Dzieliliśmy się nim i życzylismy sobie nawzajem zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. W czasie składania życzeń uczniowie II klasy liceum śpiewali kolędy i pastorałki, a my śpiewając wraz z nimi, dziękowaliśmy Panu Bogu za przyjście na świat małego Jezuska. Gdy w tle słychać było świąteczną muzykę,  częstowaliśmy się pysznym ciastem, które specjalnie dla nas przygotowali  rodzice.

        Wspaniała atmosfera sprawiła, że nasze serca przepełnione były radością. Czuliśmy wzruszenie. Ten wieczór sprawił, że chcieliśmy być lepsi i milsi dla swoich rodziców,  nauczycieli i przyjaciół. Teraz wszyscy w domach będziemy oczekiwać Wigilii, którą spędzimy ze swoimi bliskimi, tak drogimi naszym sercom.

Ola Górecka